דף הבית >> מאמרים >> מצלמות אבטחה לספריה

מצלמות אבטחה בספריה הציבורית

הספריה הינה מוסד תרבות חיוני ואנו נעזרים בה בכל שלבי חיינו והיא כוללת בתוכה, אוסף גדול של ספרים ומאגרי מידע העומדים לרשות הציבור הרחב. התקנת מצלמות אבטחה בספריות הציבוריות מהווה כלי נפלא לאבטחה, פיקוח והשגחה אחר המתרחש עבור הספרניות.

היתרונות להתקנת מצלמות אבטחה בספרייה הציבורית

 • הרתעה - הצבת מערכת אבטחה בספריה משמשת כאמצעי הרתעה נפלא עבור גנבים וונדליסטים ומסייעת לזהות אנשים העשויים לגרום לבעיות.
   
 • בספריה יש מגוון של חומרי ארכיון ואוספים שונים יקרי ערך, הצבת מצלמות אבטחה עשויה למנוע מקרי גנבות והשחתה של מידע יקר זה.
   
 • צפייה בזמן אמת- מערכת האבטחה מאפשרת לצפות במתרחש בזמן אמת, ומאפשרת לך לזהות אנשים חשודים המסתובבים ברחבת הספריה.
   
 • צפייה מרחוק- התקנת מצלמות אבטחה או מצלמות IP מאפשרת לבצע מעקב לאורך כל שעות היממה לא רק בשעות הפעילות של הספריה ולצפות ולאתר בעיות באבטחה במידה ויתעוררו.
 • ביטחון - בכל יום פוקדים את הספריה מאות אנשים מכל הגילאים, התקנת מצלמות אבטחה מגבירה את תחושת הביטחון האישית שלהם בשעה שהם קוראים, לומדים, אורחים מחקרים, מצלמים וכד'.
   
 • הקלטה לפי גילוי תנועה- מערכת האבטחה מקליטה את המתרחש לפי גילוי תנועה, כך שאם לדוגמא, אירעה פריצה לספריה ניתן לצפות בחומר המצולם ולהעבירו למשטרה.
   
 • בין מבקרי הספריה ישנם ילדים רבים המגיעים אל הספריה בעזרת אופניים וכתוצאה מכך, הם מהווים טרף קל עבור גנבי האופניים ולכן, הצבת מצלמות אבטחה מחוץ לספריה הציבורית תספק אמצעי הרתעה והתראה עבור גנבי האופניים. כמו כן, המכוניות של העובדים והמבקרים, החונות בחניית הספריה עשויות להיחשף לפעילות פלילית ופריצה לרכבים והצבת מצלמות האבטחה יכולה למנוע אף זאת.
   

מהם הסיכונים שמצלמות אבטחה בספריות הציבוריות עשויות להיחשף להם?

 1. פרטיות: מצלמות אבטחה בספריה צריכות לפקח אך ורק, במקומות ציבוריים כדוגמת: פינות קריאה, שולחנות ההשאלה, חדרי ישיבות וכד'. אסור להתקין מצלמות אבטחה במקומות פרטיים כמו בשירותים על מנת, לשמור על הפרטיות של העובדים והמבקרים.